//Lista câștigătorilor a celei de-a 39-a ediții a „Golden Cinema Film Festival”

Lista câștigătorilor a celei de-a 39-a ediții a „Golden Cinema Film Festival”

Cea de-a 39-a ediție a „Golden Cinema Film Festival” a avut loc ieri, 25 iulie 2019, la Seoul Hilton.

La ceremonie au fost prezente numeroase celebrități, gazde fiind Cha Soo Bin și Yoon Ji Hyun.



„The Golden Cinema Film Festival” este organizat de către Societatea de Cinematografie din Coreea de Sud și sunt evaluate din punct de vedere creativ, tehnic și de entertainment toate filmele din anul precedent.

„Marele Premiu” de anul acesta a fost câștigat de actorul Jung Woo Sung, pentru interpretarea rolului din filmul „Innocent Witness”.

Vedeți mai jos lista completă a tuturor căștigătorilor acestei ediții:

Marele Premiu: Jung Woo Sung („Innocent Witness”)

Cel mai bun actor: Joo Ji Hoon („Dark Figure of Crime”)

Cea mai bună actriță: Kim Hyang Gi („Innocent Witness”)

Cel mai bun film: „The Spy Gone North”

Premiu pentru interpretare: Lee Soon Jae

Cel mai bun actor într-un rol secundar: Yoon Kyung Ho („Intimate Strangers”)

Cea mai bună actriță într-un rol secundar: Kim Sun Young („Malmoe: The Secret Mission”)

Premiul de Popularitate cinematografică: Ryu Jun Yeol („Believer”), Song Ha Yoon („Intimate Strangers”)

Film Development Achievement Award: „Extreme Job”

Premiul Special al Juriului (Bărbați): Ji Dae Han

Premiul Special al Juriului (Femei): Jin Kyeong

Premiul pentru actori copii: Kim Si Ah („Miss Baek”)

Cel mai bun nou actor: Sung Yu Bin („Last Child”)

Cea mai bună nouă actriță: Park Hye Soo („Swing Kids”), Lee Jae In („Svaha: The Sixth Finger”)

Cel mai bun regizor: Lee Han („Innocent Witness”)

Cel mai bun regizor de lumini: Lee Chul Oh („Intimate Strangers”)

Cel mai bun nou regizor: Kim Yoo Sung („Race to Freedom: Um Bokdong”)

Cinematographer Achievement Award: Han Sang Woon, Ahn Sangwoo

Best New Cinematographer: Choi Duk Gyu („Brothers in Heaven”)

Cinematographer Gold Award: Park Yong Soo („Race to Freedom: Um Bokdong”)

Cinematographer Silver Award: Choi Chan Min („The Spy Gone North”)

Cinematographer Bronze Award: Seo Ki Won („Eomung”)

Felicitări tuturor câștigătorilor!




Sursa: kstarlive.com