//Shin Dong Yup, Suzy și Park Bo Gum, gazdele ceremoniei Premiilor Baeksang Arts din acest an. Vedeți și nominalizările pentru premii

Shin Dong Yup, Suzy și Park Bo Gum, gazdele ceremoniei Premiilor Baeksang Arts din acest an. Vedeți și nominalizările pentru premii

Shin Dong Yup, Suzy și Park Bo Gum vor fi și în acest an gazdele ceremoniei de decernare a Premiilor Baeksang Arts.

Astăzi, 13 mai 2020, a fost anunțat faptul că cei trei vor prezenta și ediția de anul acesta a prestigioaselor premii, fiind cel de-al treilea lor an consecutiv de când sunt împreună gazdele acestei ceremonii.




Cea de-a 56-a ediție a Baeksang Arts Awards va avea loc pe 5 iunie 2020, ora 17,00 KST (ora Coreei de Sud) și, din cauza pandemiei de coronavirus, ceremonia se va desfășura fără public.

Vedeți mai jos nominalizările pentru premiile Baeksang Arts:

Cea mai bună dramă

KBS2 –  „When the Camellia Blooms”

tvN  – „Crash Landing on You”

SBS – „Stove League”

Netflix – „Kingdom” Season 2

SBS – „Hyena”

Cel mai bun show de divertisment

MBC – „Where Is My Home?”

MBC – „How Do You Play?”

SBS – „Delicious Rendezvous”

TV Chosun – „Mr. Trot”

tvN – „Iceland in Three Meals”

Cel mai bun show educațional

KBS – „Docu Insight – Archive Project Modern Korea”

tvN – „The Page Turners”

EBS – „Giant PengTV”

MBC – „PD Note – Prosecution Reporters”

SBS  – „SBS Special – Yo Han Ssi Dol Yong Hyun”




Cel mai bun actor

Kang Ha Neul –  „When the Camellia Blooms”

Namgoong Min – „Stove League”

Park Seo Joon – „Itaewon Class”

Joo Ji Hoon – „Hyena”

Hyun Bin – „Crash Landing on You”

Cea mai bună actriță

Gong Hyo Jin – „When the Camellia Blooms”

Kim Hye Soo – „Hyena”

Kim Hee Ae – „The World of the Married”

Son Ye Jin – „Crash Landing on You”

IU – „Hotel Del Luna”

Cel mai bun actor într-un rol secundar

Kim Young Min – „The World of the Married”

Yang Kyung Won – „Crash Landing on You”

Oh Jung Se – „When the Camellia Blooms”

Yoo Jae Myung – „Itaewon Class”

Jeon Seok Ho – „Hyena”

Cea mai bună actriță într-un rol secundar

Kwon Nara – „Itaewon Class”

Kim Sun Young – „Crash Landing on You”

Seo Ji Hye – „Crash Landing on You”

Son Dambi – „When the Camellia Blooms”

Yeom Hye Ran – „When the Camellia Blooms”




Cel mai bun nou actor

Kim Kang Hoon – „When the Camellia Blooms”

Ahn Bo Hyun – „Itaewon Class”

Ahn Hyo Seop – „Dr. Romantic 2”

Ong Seong Wu – „Moments of 18”

Lee Jae Wook – „Extraordinary You”

Cea mai bună nouă actriță

Kim Da Mi – „Itaewon Class”

Jeon Mi Do – „Hospital Playlist”

Jeon Yeo Bin – „Melo Is My Nature”

Jung Ji So – „The Cursed”

Han So Hee – „The World of the Married”

Cel mai bun entertainer (bărbați)

Kim Sung Joo – TV Chosun „Mr. Trot”

Kim Heechul – JTBC „Ask Us Anything”

Moon Se Yoon – KBS2 „2 Days & 1 Night” Season 4

Yoo Jae Suk – MBC „How Do You Play?”

Jang Sung Kyu – JTBC „My Room, Row 1”

Cel mai bun entertainer (femei)

Kim Min Kyung – ComedyTV „Delicious Guys”

Park Na Rae – MBC „Home Alone” („I Live Alone”)

Ahn Young Mi – MBC „Radio Star”

Jang Do Yeon – Olive „Food Bless You”

Hong Hyun Hee – TV Chosun „Wife’s Taste”




Cel mai bun film

„Parasite”

„The Man Standing Next”

„House of Hummingbird”

„E.X.I.T”

„Kim Ji Young, Born 1982”

Cel mai bun actor (film)

Song Kang Ho – „Parasite”

Lee Byung Hun – „The Man Standing Next”

Lee Je Hoon – „Time to Hunt”

Jo Jung Suk – „E.X.I.T”

Han Suk Kyu – „Forbidden Dream”

Cea mai bună actriță (film)

Kim So Jin – „Another Child”

Kim Hee Ae – „Moonlit Winter”

Jeon Do Yeon – „Birthday”

Jung Yu Mi – „Kim Ji Young, Born 1982”

Jo Yeo Jung – „Parasite”




Cel mai bun actor într-un rol secundar (film)

Kim Young Min – „Lucky Chan Sil”

Park Myung Hoon – „Parasite”

Won Hyun Joon – „The Divine Move 2: The Wrathful”

Lee Gwang Soo – „Inseparable Bros”

Lee Hee Joon – „The Man Standing Next”

Cea mai bună actriță într-un rol secundar (film)

Kim Guk Hee – „Tune in for Love”

Kim Mi Kyung – „Kim Ji Young, Born 1982”

Kim Sae Byeok – „House of Hummingbird”

Park So Dam – „Parasite”

Lee Jung Eun – „Parasite”

Cel mai bun nou actor (film)

Park Myung Hoon – „Parasite”

Park Hae Soo – „Time to Hunt”

Park Hyung Sik – „Juror 8”

Ahn Ji Ho – „A Boy and Sungreen”

Jung Hae In – „Tune in for Love”

Cea mai bună nouă actriță (film)

Kang Mal Geum – „Lucky Chan Sil”

Kim So Hye – „Moonlit Winter”

Kim Hye Joon – „Another Child”

Park Ji Hoo – „House of Hummingbird”

Jang Hye Jin – „Parasite”

Mult succes tuturor!



Sursa: soompi.com